Tedavi Alanları

Günümüzde tıbbi uygulama ve tedavilerin geldiği nokta malumunuzdur. Tanı ve hastalıkların tespiti üzerine teknolojik olarak ciddi adımlar atılırken, tedavi adına yapılanlar yetersiz kalmaktadır. Buna bağlı olarak da etrafımızda birçok kronik seyirli hastalık kol gezmekte ve bu tablolara her gün yenileri eklenmektedir. Tansiyondan şekere birçok hastalık artık normal olarak algılanmakta, hatta kanser bile nezle grip gibi yaygın olarak çevremiz de görülmektedir. Tedavi adına yapılanlar ise günü kurtaracak tedbirler noktasından ileriye geçememektedir.
 
Hal böyle olunca da eski tıbbi uygulamalar tekrar gün yüzüne çıkmış ve 100 senelik temellere sahip olan modern tıbbi uygulamalar sorgulanmaya başlanmıştır.
 
Fakat günümüz tıbbının tedavi alanındaki yetersizliklerine eski yöntemlerin sistematize edilememiş hali de eklenince tedaviler tam anlamıyla bir karmaşa içine itilmiştir. Eski tedavi yöntemlerini uygulayanların bir çoğu bilgileri doğrultusunda bir şeyler yapmaya çalışırken sonuç yine çözümsüz ve girifttir. Yani uygulanan ek tedaviler hastalıkların bitimini ortaya koyamamış tansiyon hastası yine tansiyon ve kronik rahatsızlıkları ile hayatına devam etmiş ve etmektedir.
 
Her iki uygulamadaki eksikliğin ana nedeni ise insana bakıştaki yetersizliktir. Kliniğimizde hastaya özgü (bireysel) ve hastayı bir bütün olarak kabul eden (bütünsel) yaklaşım tarzı ile geleneksel tedavilerden özellikle tarafımızca sistematize edilmiş Fitoterapi (bitkisel) kullanılarak hastalar çok daha başarılı bir şekilde tedavi edilmektedir. Kuşkusuz Ozonterapi ve damardan uygulanan C vitamini, Curcumin gibi unsurlarda ihtiyaç halinde hastalarımıza uygulanmaktadır.
 
Biz tedavilerimizi yaparken çoğu defa konvansiyonel tedavileri kullanmakta olan hastalara da konvansiyonel ilaç tedavileri ile birlikte tedavilerimizi yakın takip halinde verebilmekteyiz. Mesela kalp hastası bir hastamız ilaçlarını da kullanırken uygun fitoterapi desteklerini de alır ve tedavisi çok daha başarılı hale gelmiş olur. Bütün hastalıklar için bu durum mümkündür. Bunun dışında yeni teşhis konmuş ve bizim tedavi sınırlarımız içinde olan her hastalığa tek başına da fitoterapi verebilmekteyiz.
 
TEDAVİ EDEBİLDİĞİMİZ veya TEDAVİSİNE KATKIDA BULUNABİLDİĞİMİZ HASTALIKLAR
 
Kanser Hastalıkları
Bütün kanser hastalıklarında destek ve tedavi (Beyin, Akciğer, Mide, Barsak, Mesane, Böbrek, Uterus, Meme, Cilt, Pankreas, Yumuşak doku ve Kemik, Yumurtalık, Lenfomalar, Lösemiler vs). Kanser tedavisine bağlı oluşan komplikasyonlar (Böbrek, Karaciğer, Kemik iliği problemleri)
 
İskelet Sistemi Hastalıkları
Kireçlenme (Osteoartroz) özellikle diz ve kalçada – Bel fıtıkları – Yumuşak Doku Romatizmaları – İltihaplı Romatizmalar (Romatoid Artrit, Ankilozan Spondilit vs)– Kas Hastalıkları – Lupus – Tenisçi Dirseği – Menisküs – Tendinit ve Bursitler (Karpal Tünel Sendromu vs)
 
Cilt Hastalıkları
Akne – Egzema – Sedef (Psoriazis)– Atopik dermatit – Kronik Ürtiker – Zona
 
Sindirim Sistemi Hastalıkları
Ülseratif Kolit – Crohn – FMF- Kronik Gastrit – Mide Ülseri – Onikiparmak Barsağı Ülserleri – Reflü – Kronik Kabızlık ve İshal – Hemoroid ve Fissürler -Spastik Kolit (İrritabl Barsak Hastalığı) – Çölyak hastalığı - Safra Kesesi Taşları - Karaciğer Sorunları 
 
Sinir Sistemi Hastalıkları
Anksiyete – Depresyon- Panik Atak – Uyku Bozuklukları – Baş ağrıları ve Migren – Tremor –Multiple Skleroz – Parkinson Hastalığı – Alzheimer hastalığı- Diğer Bunama çeşitleri- Polinöropati- Epilepsi
 
Kalp-Damar Sistemi Hastalıkları
Koroner Kalp Hastalıkları – Hipertansiyon – Ritim Bozuklukları- Periferik Damar Tıkanıklıkları -Reynaud – Dolaşım Bozuklukları – Varis- Kalp yetmezliği
 
Solunum Sistemi Hastalıkları
Astım  – Kronik Bronşit- KOAH
 
KBB Hastalıkları
Vertigo – Ses Kısıklığı – Meniere
 
Endokrin (Hormon) Hastalıkları 
Diyabet (Şeker hastalığı), Şekere bağlı yaralar, Tiroid hastalıkları
 
Göz Hastalıkları
Üveit – Glokom- Retinal Damar Tıkanıkları – Diyabetik Retinopati – Sarı Nokta
 
Genel Metabolik Sorunlar
Kronik Yorgunluk – Şişmanlık (Kilo Sorunları)  – Bağışıklık Sistemi Zayıflığı - Genel Detoksifikasyon (Toksinlerden Arınma)
 
Ürogenital Sistem Hastalıkları
Prostatit – Kronik İdrar Yolu Enfeksiyonları – Adet Bozuklukları  – Yumurtalık Kistleri – İnfertilite – Kısırlık – İmpotans – Erken Menopoz - Benin prostat hipertrofisi.
 
Böbrek Hastalıkları
Kronik Böbrek Yetersizlikleri, Böbrek iltihapları, Böbrek Taşları
 
 
 
 
 

Yasal Bilgilendirme!

İşbu site, hastalıkları teşhis etmek, önlemek ve tedavi etmek amacı ile ürünler ve hizmetler sunar. Muayenehanede ki her hizmet, her iş yaptığı ülkenin ilgili devlet organları tarafından denetlenir. İlgili yasalar uyarınca, halk, verilecek hizmetler ve tedaviler karşısında yasalarla korunur. Bu sitedeki tüm bilgiler ışığında ifade bulan öneri, tedavi ve tanı bilgileri tamamen size uygulanacaktır anlamı taşımaz. Bundan dolayı, bu sitede yer alan bilgileri ve verilen birtakım tedavi önerilerini öncelikle kendi doktorunuza ya da bize danışmanız gerekmektedir.

bt_bb_section_top_section_coverage_image